T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI BURSA ŞEHİR HASTANESİ

Kalp Damar Cerrahisi Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021

Kalp Damar Cerrahisi


KalpveDamarCerrahisi.jpg

Kalp Damar Cerrahisi (Eğitim Kliniği)

Bursa Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği Ağustos 2019’ dan itibaren Kalp ve Damar Hastanesi binasında hizmet vermeye başlamış, 26 Mayıs 2021’ den itibaren de Eğitim Kliniği statüsüne geçmiştir.

Kliniğimiz, başta Bursa ili olmak üzere Güney Marmara Bölgesi’ndeki vatandaşlarımıza 7 gün 24 saat aralıksız nitelikli hizmet vermektedir.

Minimal invaziv bypass cerrahisi de dahil olmak üzere her tür koroner bypass cerrahisi, kalp kapak cerrahisi, aort disseksiyonu cerrahisi, aort anevrizması ve diğer aort patolojileri için açık cerrahi ve endovasküler (EVAR-TEVAR) girişimleri, karotis( şah damarı) ve her türlü diğer atardamar tıkanıklıklarında açık ve girişimsel( aterektomi, stent, balon) operasyonlar, derin ven trombozu tanı ve tedavisi (medikal ve girişimsel tedaviler), açık ve kapalı varis cerrahisi, köpük skleroterapi işlemleri, fistül açılması, ikinci ve üçüncü kez gereken açık kalp cerrahileri ile birden çok hastalığın aynı anda tedavi edilmesi gerektiği kompleks cerrahi uygulamalar gibi kalp ve damar cerrahisi alanındaki nitelikli çoğu işlem kliniğimizde yüksek başarı oranı ile uygulanabilmektedir.

Türkiye’nin sayılı hastanelerinden biri olan Bursa Şehir Hastanesi bünyesinde bulunan kliniğimiz; 3 ameliyathane, toplamda 60 yatağa sahip 3 hasta servisi, 2’ si izole toplamda 14 yataklı KVC yoğun bakım ünitesi ile hizmet vermektedir. Yataklı hasta servislerinde hastalarımız tek kişilik ya da çift kişilik son derece modern, otel konforunda ve teçhizatlı odalarda tedavi edilmektedir. Kliniğimizde ayaktan ve yatarak tedavi dünya standardında uygulanmakta olup kıymetli hastalarımız, başka hastanelerde yapılmış tetkiklerle de gerektiğinde rahatlıkla başvurabilmektedirler.

Konumu itibarı ile bölge hastanesi statüsünde faaliyet gösteren Bursa Şehir Hastanesi’nde hizmet veren kliniğimize siz değerli hastalarımızı bekleriz.
Paylaş