Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Kadın üreme organları kanserlerinin tanı, tedavisi ve takibi ile ilgili üst uzmanlık dalıdır. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı sonrası ek olarak 3 yıllık bir eğitimle kanser cerrahisi konusunda yetkinlik ve sertifika sahibi olan hekimler Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi yandal uzmanı unvanı kazanmaktadır.
Bu birimde başlıca takip ve tedavisinin yapıldığı hastalıklar;

Rahim kanseri (Endometrium ve Uterus kanserleri)
Rahim ağzı kanseri (Serviks kanseri)
Yumurtalık (Over) kanseri
Vulva ve vajina kanserleri
Gebeliğe bağlı kanserlerdir (Gestasyonel trofoblastik neoplaziler).

D blok Zemin katta bulunan Jinekolojik Onkoloji polikliniğinde rahim ağzı kanserlerinin erken tanısına yönelik kolposkopi cihazı bulunmaktadır. Ayrıca lokal anestezi ile biyopsi işlemlerinin yapıldığı girişim odası bulunmaktadır. Aynı blokta 5.katta, ameliyat için yatırılan hastaların takibinin yapıldığı, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi kliniği bulunmaktadır.
Hastane bünyesinde bulunan donanımsal altyapı ve teknolojik olanaklarla en gelişkin standartlarda bütün kanser ameliyatları yapılmaktadır.
Hastane bünyesinde kanser cerrahisine yönelik üst ihtisas bölümleri olan Cerrahi Onkoloji, Gastroenterolojik Cerrahi bölümleri ile Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji bölümlerinin bulunması ve bu bölümlerin multidisipliner yönetimi sayesinde Jinekolojik kanserlerin tedavisinde Dünyanın en iyi merkezleriyle eş düzeyde başarı sağlanabilmektedir.