Organ Nakli Merkezimizde ilk nakiller başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.
03 Nisan 2023

Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler neticesinde Karaciğer ve Böbrek Nakli Merkezi ruhsatının alınmasının ardından hastanemizde hizmet vermeye yeni başlayan tam teşekküllü Organ Nakli Merkezimizde ilk nakiller başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Nakil Merkezi Mesul Müdürümüz Doç. Dr. Osman Serhat GÜNER, "Organ nakli oldukça önemli bir konudur. Hastanemiz, Türkiye genelinde kadavra çıkaran hastaneler içerisinde birinci sırasındadır. Biz de bu avantajı kullanarak hastanemiz için Aralık 2022’de organ nakil ruhsatı aldık. 3 aylık süreçte 2 tane nakil gerçekleştirdik. Bugün de onların kontrollerini sağladık." dedi.

Sağlık Müdürümüz Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ ise, "Bursa olarak yaklaşık 10 yıldır kadavradan donör çıkarma konusunda açık ara birinci konumdaydık. Bu birinciliğimize de Bursa’daki özel bir hastane ve üniversite hastanesine üçüncü bir nakil merkezi olarak eklemek istedik. Aldığımız organları, artık kendi ilimizde de hastalarımıza nakletme fırsatı bulduk. Bugün burada 2 tane hastanemizde naklini yaptığımız hastalarla bir araya geldik. Bunun arkasında kocaman bir ekibin olduğunu da unutmamak gerekiyor" diye konuştu.

3 yıl önce siroz teşhisi konulduğunu ifade eden 2 çocuk sahibi 59 yaşındaki Hasibe ERSAN, "Bursa Şehir Hastanesinin böyle bir hizmet verdiğini duyduğumuz gibi geldik. 1 ay sonra şans bizim yüzümüze güldü. Allah’a çok şükürler olsun. Yeniden hayata dönmüş oldum. Eskiden zor yürüyüp nefes alıyordum. Kötü bir alışkanlığım yoktu. Sadece şeker hastalığım vardı. Allah herkesten razı olsun" şeklinde konuştu.

Hastalığının teşhisini 1 sene önce koyduklarını belirten 26 yaşındaki Çağrı YAVUZ, "Nakilden sonra daha iyi hissediyorum kendimi. Ayaklarımda şişme vardı. Normal bir insan gibi oturamıyordum. Artık isteğim gibi oturabiliyorum. Herkes sağlığın kıymetini bilsin. Organlarını bağışlamak hastalara da bir umut oluyor" ifadelerini kullandı.


  • OrganNakilleri1.JPG
  • OrganNakilleri2.JPG
  • OrganNakilleri3.JPG
  • OrganNakilleri4.JPG
  • OrganNakilleri5.JPG
  • OrganNakilleri6.JPG
  • OrganNakilleri7.JPG
  • OrganNakilleri8.JPG